pondelok 2. septembra 2013

Saint Charles in Vienna

Pri našom poslednom výlete so sestrou Romi do Viedne sme okrem iného boli navštíviť aj našu kamarátku Reginu, ktorá tam pracuje v úžasnej lekárni. Akonáhle sme do nej vstúpili a čakali na Regi, stihla som sa do tohto miesta "zamilovať". Musím poznamenať, že lekáreň ako miesto ( v spojitosti s liekmi) nie je niečo, čo uznávam; alternatívna medicína je mi bližšia :), avšak táto SAINT CHARLES si ma získala aj touto vlastnosťou.

SAINT CHARLES je miesto,ktoré dýcha svojou jedinečnou atmosférou, históriou a zároveň modernými kúskami. Ja som si okamžite obľúbila veľké police s malými šuplíkmi,v ktorých majú usporiadané vzorky kozmetiky a v rohu ma upútalo krásne vintage umývadlo. Okrem iného si na fotke všimnite špecialny kúsok, a to dizajnérsku lampu, ktorá je vyrobená z použitých obalov od liekov,môžete si niečo podobné vyrobiť a zároveň recyklujete.

Okrem pobočky vo Viedni majú ešte jednu v Berlíne. Je to prestížna rodinná firma s dlhou históriou.

Vrátane bežných liekov (ako liečiv) tu nakúpite rôzne kvalitné kozmetické značky ako Korres, Aésop, Weleda,... a najmä! táto lekáreň si kozmetiku výraba sama - rôzne séra, homeopatika, čaje a mnoho ďalších produktov. Na fotografii nižšie, flakón v tvare lebky je parfum! :)

Majiteľ (posledná foto) je až neuveriteľne pohodový a milý človek, z ktorého ide veľká charizma. Ak sa práve nachádza v predajni, rád Vám sám poradí s akýmkoľvek problémom. Jeho medicína zaručene pomáha- akonáhle sme sa dozvedeli jeho vek- nechceli sme veriť ;)

Škoda len jednej veci, že za takýmto miestom musím vycestovať až do Viedne.

Lekáreň nájdete v centre Viedne, na ulici Gumpendorfer Straße 30 a všetko o ich práci sa dozviete na ich webe www.saint.info!

Last time when I was on a trip with my sister Romi to Vienna, we visited our good friend Regi, who works at a amazing pharmacy. As soon as we arrived, I fell in love with the space. On a personal note I must say, I don't like pharmacies (in connection with medication), because I have better experience with the alternative medicine. This pharmacy SAINT CHARLES offer also this option.

SAINT CHARLES is a place that breathes history, uniquess atmosphere and also modern touch. 

I immediately fell in love with small drawers in large cabinets where were many cosmetics samples and in the corner was a very nice vintage sink. The special piece was a lamp near cash desk, it's designed from used medicine packaging, you can also make it yourself and you can be also ecological.

Beside the Vienna location, they have one also in Berlin. It's a prestigious family business with a long history.

You can buy here wide selection of various quality cosmetics, like brands Korres, Aésop, Weleda,...and most important is this pharmacy makes their own brand of cosmetic, serums, homepathic, tees and etc. In the picture with the skull bottle is perfume ! :)

The owner of this pharmacy (last photograph) is a very special, kind, relaxed and easy going person with great charisma. If he is in the shop, he is more than happy to help with any problem. He is a testiment his medicine - you would not belive his age ;)

The only problem is, you must go to Vienna for it.

You can find this store in Gumpendorfer Straße 30 and you can check it on the website www.saint.info , where you can find everything about them!Žiadne komentáre :

Zverejnenie komentára

THANK YOU for all the comments and POSITIVE feedback!