streda 18. decembra 2013

BERLIN!

Konečne ten BERLÍN! Je mi ľúto, že až teraz, ale Vianoce sú za rohom a pár vecí som si nechala na poslednú chvíľu aj ja :) Snažila som sa pretriediť fotografie, aby nebol tento príspevok zbytočne dlhý a nudný. Ja viem, je ich stále dosť, ale to neviete, čo všetko mám ešte v počítači ;) (predsa ešte z jedného obchodu som fotografie nedala, šetrím si ich na samostatný príspevok).
Berlín je presne taký skvelý, ako som o ňom počula! Boli sme tam síce len krátko, ale videli sme dosť. Aj tak by som sa vrátila už len do jednej štvrti, ktorá ma viac ako nadchla. Krásni ľudia, obchody a celé to vyžarovania. Nevedela som, kam sa mám skôr pozrieť. Navštívili sme pár obchodov, ktoré vo mne zanechali taký brutálny dojem, že dovi :D
Prvý bol tento. Vošla som, najprv som odpadla z hudby, ktorá tam hrala, akonáhle som spozorovala tovar, tak som odpadla druhýkrát a potom ešte tak 5krát zo všetkého:)
Ďalším bol tento. Všetko sa zopakovalo, tak ako pri tom prvom! Najlepší pohľad bol keď som vstúpila do obchodu a pri pokladni stála partia chalanov, ktorí boli tak oblečení, že mi padla sánka. Mix štýlov, kožuch, kerky, šiltovky, najky na nohách.. Ak ste nezadaný bežte do Berlína! :D ženy, muži N-Á-D-H-E-R-A a hlavne to ich vyžarovanie :))
Tretím obchodom bol tento, ktorý som už v niektorom z minulých príspevkov predstavila (fotky z neho sú na konci). Proste MUST SEE! Všetky tieto obchody sa nachádzajú v jednej štvrti, plus ďalších sto, ulica sa volá Alte Schönhauser Straß alebo si klikni na niektorý zo shopov a tam bude adresa.
Najradšej so všetkého pozorujem ľudí a v Berlíne som nevedela, kam sa mám skôr pozrieť. Baby nakupovali a ja som stála vonku a len tak pozorovala to všetko okolo mňa. 
Spolu so Sheri sme neskôr sedeli v jednej kaviarni (tiež na foto) a nasávali berlínsky mestský život, všetkých tých ľudí. 
Keď ste fanúšikom filmov, navštívte toto filmové múzeum. Marlene Dietrich a ja TU :D!

Ja som šťastná, že som mohla byť súčasťou tohto výletu spolu s Romi, Baškou a Sheri! Nezabudnem na najlepší playlist v Baškinom aute. Chcela som sa mu aspoň trochu priblížiť a lepší som na nete nenašla ;) pusti si:

2 komentáre :

  1. V Berlíne som bola minulý mesiac a zanechal na mňa podobný dojem! Tí ľudia a celkové vyžarovanie ma dostali.

    OdpovedaťOdstrániť

THANK YOU for all the comments and POSITIVE feedback!